Wentylacja i klimatyzacja

Bardzo często podczas planowania budowy domu nie zdajmy sobie sprawy, jak ważna jest prawidłowa wentylacja budynku. Nowoczesne domy budowane są tak, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Ma to niewątpliwe zalety w kontekście ogrzewania, natomiast jednocześnie sprawia, że tradycyjny sposób wentylowania pomieszczeń staje się nieskuteczny.  Z pomocą przychodzi nam rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostarczamy do naszego domu świeże filtrowane powietrze, a usuwamy zanieczyszczone z wysoką zwartością CO2. To wszystko przy zamkniętych oknach, czyli bez strat energii.

Oszczędność na ogrzewaniu

Dzięki temu, że rekuperator odzyskuje część ciepła z powietrza wywiewanego i ogrzewa nim powietrze nawiewne, możemy oszczędzić na ogrzewaniu zimą. Wentylacja grawitacyjna (czyli tradycyjna) jest odpowiedzialna nawet za 50% strat ciepła w domu.

Świeże i filtrowane powietrze w Twoim domu

Rekuperacja to rewelacyjne rozwiązanie dla alergików. Dzięki systemowi filtrów powietrze, którym oddychasz jest oczyszczone z pyłków, kurzu i alergenów. Dodatkowo system pozbywa się z budynku nadmiaru CO2 oraz wilgoci, co dla współczesnych, bardzo szczelnych budynków, jest ochroną przed rozwojem pleśni i grzybów.

Korzyści z połączenia z ogrzewaniem elektrycznym

W związku z tym, że rekuperacja obniża zapotrzebowanie energetyczne budynku, możliwy jest wybór pompy ciepła lub elektrycznego ogrzewania podłogowego o mniejszej mocy. Pozwala też na całkowite wyeliminowanie z projektu kominów, więc warto rozważyć te rozwiązania już na etapie planowania budowy. A wsparcie całego systemu fotowoltaiką sprawi, że rachunki za prąd będą znikome.

Klimatyzacja

Klimatyzacja w biurach, samochodach czy budynkach użyteczności publicznej stała się dla nas normą, bez której ciężko nam właściwie funkcjonować. Nowe budownictwo z cienkimi ścianami i dużymi oknami sprawia, że komfort przebywania w domu latem mocno spada. W wysokich temperaturach stajemy się mniej skupieni, a aktywności wymagające koncentracji zamieniają się w męczarnie. Zainstaluj klimatyzację w swoim domu i zapewnij sobie komfort termiczny o każdej porze roku.

nowe 4-01

Korzystamy z produktów renomowanych firm

W naszych realizacjach korzystamy tylko z sprawdzonych i niezawodnych produktów firm takich jak Samsung czy Panasonic. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o instalowanych systemach zobacz poniższy katalog.

Odtwórz wideo

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!